Żałoba największego stopnia

Żałoba to inaczej czas opłakiwania osób bliskich które zmarły w ostatnim czasie. Najgorszą, z punktu widzenia zdrowia psychicznego formą żałoby jest ta, która dotyka rodziców mających uporać się ze stratą swojego dziecka. Specyficzny rodzaj opłakiwania tego rodzaju straty sprawia, że nie jest łatwo samodzielnie uporać się z tego rodzaju traumą. Dlaczego warto skorzystać z programu Aniołkowi Rodzice, dostępnym we Wrocławiu w przychodni prowadzonej przez Towarzystwo Rozwoju Rodziny?

Przede wszystkim należy sobie uświadomić ogrom straty. Jest to wręcz niewyobrażalne dla osób nie przechodzących przez piekło takiego doświadczenia życiowego. W takiej sytuacji pomoc osób najbliższych, krewnych i znajomych zwyczajnie okazuje się po prostu niewystarczająca. Nie da się przecież znaleźć słów pocieszenia i otuchy dla kogoś, kto właśnie utracił nie tylko miłość swojego życia ale i cały sens swojego istnienia. W takich wypadkach zwyczajnie niezbędna okazuje się pomoc specjalistów zajmujących się na co dzień pomocą w odzyskiwaniu zdrowia psychicznego.

Znajdujesz się w takiej właśnie sytuacji? Dobrze trafiłeś, otwierając właśnie naszą stronę. Jako Towarzystwo Rozwoju Rodziny prowadzimy program pomocowy dla osób borykających się z żałobą powstałą po utracie dziecka. Niezależnie od tego, na jakim etapie żałoby jesteś, nigdy nie jest za późno by rozpocząć terapię mającą na celu poprawę jakości życia. Z naszym programem pomocowym dla aniołkowych rodziców to jest możliwe.

Nie obiecujemy cudów, nie zapewniamy że wszystko będzie tak jak kiedyś. Wiemy doskonale, że powstałej pustki nigdy nie uda się wypełnić w całości. Nasze doświadczenie pozwala nam jednak zapewnić, że można nauczyć się żyć z tą stratą, ograniczając jej destrukcyjny charakter niszczący życie.

Nawet jeśli w tym momencie te słowa wydają Ci się na wyrost, nie powinieneś dłużej zwlekać. Im szybciej zgłosisz się do nas, tym szybciej możesz spodziewać się rezultatów przynoszących chwilową ulgę w morzu cierpienia, w jakim jesteś zanurzony od chwili ostatniego tchnienia swojej pociechy.

Pomoc, jaką otrzymasz w naszej poradni zdrowia psychicznego ulokowanej przy ulicy Podwale 74 we Wrocławiu na pewno okaże się przydatna. Już dziś umów się telefonicznie lub mailowo na pierwszą wizytę.