Przynosimy ulgę w cierpieniu po stracie dziecka

W jaki sposób obniżyć cierpienie po stracie dziecka? Czy jest to w ogóle możliwe? Takie pytania najczęściej pojawiają się w związku z tym ogromnie traumatycznym doświadczeniem. Poznaj program pomocowy dla osób po utracie dziecka oferowany przez naszą poradnię.

W chwili utraty dziecka, bez względu na to, jak długi czas ono przeżyło, pojawia się również utrata chęci do życia u obojga rodziców. Traumatyczne przeżycie jest tak silne, że często prowadzi do poważnych zaburzeń psychicznych, związanych ze stanami depresyjnymi i niemożnością pogodzenia się z tą ogromną stratą. Bardzo wiele małżeństw nie jest wręcz w stanie poradzić sobie z tego rodzaju kłopotami, co prowadzi do rozpadu związku. Warto zatem próbować ocalić zarówno związek jak i własną osobę, szczególnie jeśli posiada się inne dzieci. Z pomocą naszej poradni to naprawdę zadanie możliwe do wykonania.

Jak otrzymać pomoc po utracie dziecka?

Jeśli właśnie jesteś rodzicem cierpiącym po stracie swojego dziecka na pewno wiesz doskonale jak trudno jest funkcjonować na co dzień. W tych ogromnie ciężkich chwilach trudno jest niekiedy wykonywać proste codzienne czynności, nawet te najbardziej podstawowe jak odżywianie się czy zabiegi higieniczne. Tym trudniej jest wziąć pod uwagę uzyskanie pomocy gdzieś na zewnątrz.

Pierwszy krok jest najtrudniejszy, doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Nie musisz zatem nawet wychodzić z domu, możesz na pierwsze spotkanie w naszej poradni umówić się telefonicznie. Taka rozmowa nie zajmuje wiele czasu a może być najlepszym rozwiązaniem w sytuacji ogromnej traumy.

Nasi specjaliści posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe, to oczywiste. Posiadają jednak przede wszystkim empatię i zrozumienie tego, przez co właśnie przechodzisz. Dzięki ich taktownej opiece na pewno poczujesz się lepiej, otoczony gronem ludzi chcącym nieść pomoc rodzicom po stracie dziecka.

Nasz program, złożony z całego szeregu spotkań terapeutycznych, jest całkowicie bezpłatny, dzięki czemu nie musisz troszczyć się o środki finansowe. Jedyne, co musisz to dać sobie szansę na to, by spróbować odzyskać utraconą radość życia.