2020 r.: aktualnie realizowane projekty

W bieżącym roku kontynuowany będzie projekt Poradnictwo Rodzinne realizowane przez Towarzystwo Rozwoju Rodziny we Wrocławiu. Dzięki temu osoby potrzebujące otrzymają pomoc specjalistów o wieloletnim doświadczeniu. Aktualnie prowadzone działania są skierowane do rodzin: po stracie dziecka, w kryzysie, w konfliktach okołorozwodowych, adopcyjnych, rekonstruowanych czy LGBT.   W ramach współfinansowanego przez Gminę Wrocław projektu, do końca grudnia, mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z profesjonalnego wsparcia w obszarze: medycyny, psychologii, pedagogiki, psychopedagogiki, psychoedukacji, coachingu, doradztwa rodzinnego.  

Projekt realizowany przez Towarzystwo Rozwoju Rodziny we Wrocławiu umożliwia dostęp do wsparcia, psychoedukacji i wszechstronnej pomocy. Działania kierowane są do osób, które straciły dziecko, urodziły dziecko z niepełnosprawnością lub oczekują na urodzenie takiego dziecka. Pomoc dotyczyć będzie też osób w sytuacji problemów w obszarze identyfikacji tożsamości psychoseksualnej. Dostępna będzie również możliwość rozwiązywania konfliktów okołorozwodowych lub separacyjnych, czy też dotyczących związków rekonstruowanych – pod okiem doświadczonych specjalistów. Nowością w bogatej ofercie wsparcia oferowanego przez Towarzystwo Rozwoju Rodziny jest pomoc adresowana do rodziców adopcyjnych i zastępczych.

Dostęp do wszystkich form wsparcia, dzięki dotacji Gminy Wrocław, jest całkowicie bezpłatny. Celem skutecznego wsparcia wykorzystywane będą wszystkie formy pomocy: od spotkań grupowych, przez terapię indywidualną po telefon zaufania, a nawet konsultacje przez SKYPE – dla osób, które nie mogą skorzystać z możliwości osobistego stawiennictwa. Zajęcia będą się odbywały w placówkach TRR przy ul. Podwale 74, ofic.23 i przy ul. Zelwerowicza 4. Zapisy są możliwe pod nr tel.: 71 349 39 11. Można skorzystać również z informacyjnego, psychoedukacyjnego telefonu i porozmawiać z doświadczonym specjalistą w zakresie doradztwa rodzinnego, Beatą Jarosz – pod nr: 602 645 443.