Skuteczna aktywizacja osób niepełnosprawnych

W jaki sposób, jako osoba niepełnosprawna, możesz włączyć się do normalnego życia rodzinnego i zawodowego? Nawet jeśli wydaje się to niemożliwe, zapewniamy że to zadanie możesz wykonać z naszą niewielką pomocą. Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych jest głównym celem naszego programu. Jakie korzyści niesie ze sobą udział w takim programie?

Powrót do czynnego życia zawodowego jest jednym z istotnych czynników umożliwiających odzyskanie poczucia własnej wartości przez osoby dotknięte niepełnosprawnością o różnym stopniu. Jeśli nie wiesz, czy podołasz wykonywaniu określonego zawodu to wiedz, że w naszym zespole pracują ludzie posiadający olbrzymie doświadczenie w niesieniu tego rodzaju pomocy.

Jak to działa?

Po skontaktowaniu się z naszą poradnią musisz pojawić się w naszej przychodni na pierwsze spotkanie. Szczegółowy wywiad, jaki robimy w trakcie tej pierwszej rozmowy jest podstawą do tego, by zakwalifikować się na program aktywizacji osób niepełnosprawnych. Z informacji udzielonych podczas spotkania wiemy doskonale jak rozpocząć pomaganie osobom niepełnosprawnym w odzyskaniu utraconej aktywności zawodowej.

Po rozpoczęciu programu będziemy w stanie tak dopasować uczestnictwo, by nasi pacjenci mogli osiągnąć swój zamierzony cel w sposób możliwie jak najbardziej skuteczny. Oznacza to, że praca nad tym niełatwym zadaniem wykonywana jest pod kierunkiem osób posiadających nie tylko odpowiednie kwalifikacje ale także i odpowiednie doświadczenie. Dzięki temu zatrudnieni przez nas specjaliści naprawdę wiedzą, w jaki sposób pracować z osobami niepełnosprawnymi nad ich aktywizacją zawodową.

Cykl całego programu, zupełnie bezpłatnemu ze względu na dofinansowanie przez Urząd Marszałkowski, jest skonstruowany w taki sposób, by zapewnić możliwie jak najlepsze wykorzystanie całego czasu poświęcanego na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych. Oznacza to, że każdy z naszych podopiecznych weźmie udział w zajęciach indywidualnych i grupowych w różnych kategoriach, które pozwolą na jak najlepsze wykorzystanie czasu poświęcanego na udział w programie.

Każde z zajęć prowadzone jest przez osoby specjalizujące się w swoich dziedzinach, dzięki czemu masz pewność, że otrzymana u nas pomoc odznacza się efektywnością. Nie czekaj, skontaktuj się z nami już dziś i zobacz, co możemy zaoferować.