Aniołkowi rodzice w listopadzie

Uporanie się z tak boleśnie traumatycznym przeżyciem jakim jest śmierć dziecka nie jest rzeczą łatwą. Ogrom bólu, jaki zapewne doświadczasz każdego dnia jako rodzic, który musiał pochować swoje dziecko z całą pewnością nie pozwala Ci myśleć racjonalnie. Nie musisz jednak patrzeć tak czarno w przyszłość, istnieje ulga w cierpieniu, jeśli tylko się na to oczywiście zdecydujesz. Zajęcia w naszej poradni zdrowia psychicznego sprawiają, że w krótkim czasie poczujesz ulgę.

Jak to działa?

Nikt nigdy, w całym Twoim przyszłym życiu, nie powie Ci więcej, że wszystko będzie dobrze. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie będzie, że po utracie ukochanej pociechy już nigdy nic nie będzie takie samo, że życie wydaje się strasznym koszmarem, z którego właściwie nie ma żadnego wyjścia. To wszystko jest prawdą, ale – na szczęście dla wszystkich osób znajdujących się w tego rodzaju sytuacji życiowej – nie musi być to proces aż tak bolesny. Ani nawet aż tak nieodwracalny, choć oczywiście nie uda się nikogo wskrzesić ze zmarłych.

Wszystko to bierzemy pod uwagę w tworzeniu i realizacji programu, dzięki któremu tak zwani aniołkowi rodzice mogą poczuć się naprawdę lepiej, wracając powoli do stanu, w którym będą mogli normalnie funkcjonować w społeczeństwie. To jest możliwe, nawet jeśli dla wielu osób dziś wydaje się to być nierealną mrzonką.

Jak działamy?

Zdając sobie sprawę z ogromu bólu i cierpienia, jakich z całą pewnością doświadczają aniołkowi rodzice zgłaszający się do nas, z naszej strony dokładamy wszelkich starań by wszystko przebiegało taktownie i w sposób delikatny. Szanujemy uczucia, pomagając przechodzić przez najtrudniejsze etapy żałoby, by pozwolić naszym podopiecznym stanąć na nogi i zmierzyć się na powrót z rzeczywistością świata otaczającego.

Zespół wykwalifikowanych specjalistów zajmuje się zgłaszającymi się do nas osobami, działając według sprawdzonych w trakcie wieloletniej praktyki programów pomocowych dla osób znajdujących się w tego rodzaju trudnej sytuacji życiowej. Nie warto zatem zwlekać i już dziś warto podjąć decyzję o kontakcie z nami.