Dla osób niepełnosprawnych intelektualnie

Najnowsza inicjatywa adresowana do dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie ruszyła w TRR 1 lipca 2020 r. Projekt „COVID-19. PROFILAKTYKA I PSYCHOEDUKACJA” zyskał dofinansowanie w konkursie „MOPS. Zlecane ze środków PFRON”.

W ramach inicjatywy prowadzona będzie psychoedukacja grupowa i indywidualna dla trzydziestu osób z różnego rodzaju niepełnosprawnością. Dorosłe osoby niepełnosprawne intelektualnie, które chcą uczestniczyć w projekcie, są proszone o kontakt telefoniczny pod nr:

71 349 39 11 lub 602 645 443.

Rekrutacja trwa! Wszystkie działania w ramach projektu są bezpłatne.

Zadanie będzie realizowane metodami pracy zdalnej i w trybie stacjonarnym, w warunkach wzmożonego nadzoru sanitarnego. Spełnione zostaną wszystkie wytyczne GIS i inne obowiązujące odpowiednimi rozporządzeniami rządowymi zasady bezpieczeństwa wynikające z sytuacji epidemicznej. Pomieszczenia będą na bieżąco dezynfekowane i wietrzone, uczestnicy będą mieli do dyspozycji – bezpłatnie – przyłbice, maski, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne.

Pierwsze spotkania będą poświęcone zasadom bezpiecznego funkcjonowania w sytuacji wzmożonego nadzoru sanitarnego. Zajęcia odbędą się w dużej sali szkoleniowej, z zachowaniem wymaganego dystansu. Spotkania indywidualne będą realizowane w pomieszczeniach, gdzie również zachowane będą obowiązujące wymogi sanitarne. Część projektu będzie miała charakter zdalny (internet, telefon) – w zależności od obowiązujących wytycznych i zdrowia uczestników – do momentu zniesienia ograniczeń wprowadzonych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

logo-w-w-bez-barier

 

logo-mops
logo-pfron-1logo-wroclawia