Fachowa pomoc dla rodziców aniołków

O stracie dziecka w naszym kraju nie mówi się często, a przecież ten problem istnieje w tysiącach polskich rodzin. Trauma związana z utratą ukochanego syna lub córki jest ogromna, dlatego też prowadzimy w naszej poradni specjalistyczny program mający na celu pomoc wszystkim tym, którzy doświadczają tego ogromnego bólu. W jaki sposób pomagamy?

Fachowa pomoc dla rodziców aniołków

Zdajemy sobie sprawę z tego, czym jest żałoba spowodowana śmiercią dziecka, bez względu na jego wiek czy też przyczynę zgonu. W naszej poradni rodzice aniołków mogą spotkać się z życzliwym przyjęciem, wysłuchaniem i wskazówkami postępowania pozwalającymi na powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Prowadzony przez naszych specjalistów, posiadających odpowiednią wiedzę i wieloletnie doświadczenie w zakresie pomocy psychologicznej wszystkim zmagającym się z żałobą spowodowaną śmiercią dziecka.

Odpowiednia pomoc psychologiczna jest niezbędna w przypadku każdej żałoby związanej z utratą potomstwa. Do naszej poradni zgłaszają się takie osoby, które straciły swoje dziecko w wyniku nieszczęśliwego wypadku, choroby lub nawet śmierci samobójczej. Rodzice nawet nienarodzonych dzieci, które urodziły się martwe lub kobiety po poronieniach nie są pozostawieni samym sobie. Posiadanie tej świadomości otrzymania fachowej pomocy grona doskonałych specjalistów jest pierwszym krokiem do wyzwolenia się z piekielnego kręgu cierpienia uniemożliwiającego pogodzenie się z tak wielką stratą.

Proces radzenia sobie z żałobą nie należy do łatwych, stąd też istnieje potrzeba otrzymania gruntownej pomocy od osób potrafiących udzielić wsparcia. Rozpoczyna się ono w od pierwszych chwil kontaktu z naszą poradnią i trwa aż do usunięcia uczucia pustki i rezygnacji z życia, co tak często dotyka rodziców aniołków, zmuszonych do pochowania swoich pociech.

W naszej poradni opracowaliśmy program skierowany na osiągnięcie jak najlepszych rezultatów. Oznacza to, że decydując się na udział w nim otrzymasz wsparcie zawodowych terapeutów, a dodatkowo możesz również wziąć udział w terapii grupowej przeznaczonej dla rodziców aniołków. Wysłuchanie innych osób znajdujących się w takiej samej sytuacji pozwala na zrozumienie własnej sytuacji, przykłady z ich życia mogą być inspiracją do zmiany własnego nastawienia.

Jeśli zatem szukasz tego rodzaju pomocy jaką oferujemy rodzicom aniołków nie wahaj się przed kontaktem z naszą poradnią. Wszystkie nasze działania są bezpłatne, program realizujemy dzięki finansowemu wsparciu gminy Wrocław.