Cierpienie po stracie dziecka

Cierpienia pojawiającego się po utracie dziecka niemal nie daje się opisać słowami. Wieloletnie doświadczenia w prowadzeniu programów pomocy tego rodzaju osobom obojga płci pozwalają jednak na to, byśmy mogli nieść ulgę wszystkim tym, którzy jej potrzebują w tych trudnych chwilach.

Jak znaleźć się w programie?

Program jest prowadzony we Wrocławiu, przy ulicy Podwale 74 przez Towarzystwo Rozwoju Rodziny. Warunkiem uczestnictwa w nim jest przede wszystkim chęć znalezienia pomocy w trudnej sytuacji jaką przeżywają osoby określane jako „aniołkowi rodzice”. Warunek wydaje się być oczywisty, ale nie do końca tak jest, często wiele osób nie korzysta z pomocy właśnie przez brak chęci, z brakiem chęci do życia włącznie.

Co nazywamy utratą dziecka?

Czy należy być matką lub ojcem dziecka przez kilka lat lub choćby miesięcy? Większość zgłaszających się do nas osób w taki sposób formułuje swoje wątpliwości w tej kwestii. Chcemy raz jeszcze podkreślić, że w naszej poradni program pomocowy dla tych wszystkich, których nazywamy „aniołkowi rodzice” jest dostępny także dla mam, ojców lub par nie potrafiących sobie poradzić z traumą związaną z poronieniem lub utratą ciąży. Oznacza to, że wszyscy będący w takiej sytuacji losowej z całą pewnością mogą znaleźć się w programie tworzonym przez naszych specjalistów.

Czy to jest kosztowne?

Dla wielu osób powzięcie decyzji o udziale w programie pomocowym „Aniołkowi rodzice” jest utrudnione nie tylko ze względu na trudną sytuację psychiczną w jakiej się znajdują w dniach po utracie swojego potomka. To nie jedyny czynnik nie pozwalający na znalezienie otuchy w tych trudnych chwilach. Znaczące grono osób potrzebujących profesjonalnego wsparcia w tych trudnych momentach swojego życia nie decyduje się na taki krok ze względów finansowych.

Doskonale zdajemy sobie z istnienia tego rodzajów problemów, które uniemożliwiają dotarcie do wsparcia ze strony specjalistów. Nasz program, prowadzony przez specjalistów zatrudnionych w Towarzystwie Rozwoju Rodziny, jest całkowicie bezpłatny. Jeśli to właśnie finanse były przeszkodą w szukaniu pomocy to nie czekaj dłużej i skontaktuj się z nami.