Uporaj się z żałobą po stracie dziecka

Żałoba jest zawsze bolesnym procesem w życiu każdego z nas. Szczególnie silna jest jednak w przypadku utraty dziecka, fachowcy w dziedzinie psychologii i psychiatrii uważają ją za najsilniejszą z wszystkich. Dzięki programowi pomocowemu prowadzonemu przez naszą poradnię aniołkowi rodzice mogą przejść ten bolesny etap swojego życia w sposób mniej bolesny.

Uporaj się z żałobą po stracie dziecka

Aby w pełni zrozumieć proces żałoby, jej przezwyciężania i wychodzenia z tak silnie bolesnej traumy, musisz poznać jej etapy. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku wielu innych życiowych doświadczeń, odzyskanie spokoju ducha wymaga pracy na każdym jej etapie i w każdym aspekcie. Pod kierunkiem naszych specjalistów w dziedzinie psychologii i psychiatrii, którzy stworzyli kompleksowy program pomocowy dla aniołkowych rodziców, możesz osiągnąć spokój ducha, jaki został utracony razem z odejściem dziecka.

W pierwszej fazie żałoby związanej z utratą dziecka doznajesz szoku, co jest całkiem normalnym zjawiskiem. Pierwsze dni a nawet tygodnie od tego tragicznego wydarzenia naznaczone są dla wielu ograniczonym funkcjonowaniem, często wręcz całkowitym wycofaniem z życia. Egzystencja traci sens, właściwie cały czas jedynie zadajesz sobie pytanie o to, dlaczego tak się stało, bardzo często, zwłaszcza w przypadku śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku szukasz winy w sobie. W tych niezmiernie trudnych momentach musisz liczyć na wsparcie osób bliskich, gotowych wysłuchać i być podporą. Na tym etapie warto jednak rozważyć udanie się po specjalistyczną pomoc, dostępną w naszej poradni.

Kolejnym etapem żałoby związanej z bolesną utratą dziecka jest uświadamianie sobie straty. Jest to punkt zwrotny, bo wówczas najbardziej potrzebujesz profesjonalnej pomocy osób zawodowo zajmujących się terapią psychologiczną. W takich momentach następuje stopniowe łagodzenie szoku i pojawiają się próby wyjścia z poczucia bezsensowności własnego życia. Najlepszym rozwiązaniem jest właśnie podjęcie decyzji o odnalezieniu specjalistów będących w stanie umożliwić powrót do normalnego funkcjonowania aniołkowym rodzicom.

Nasza poradnia prowadzi kompleksowy program pomocowy, na który składają się indywidualne i grupowe terapie dla osób określanych jako aniołkowi rodzice. Udział we wszystkich elementach tej terapii jest całkowicie bezpłatny, warto zatem już dziś podjąć decyzję o kontakcie z naszymi pracownikami. Dzięki nim na pewno odzyskasz utracony spokój ducha.