Działanie programu aktywizacji osób niepełnosprawnych

Prowadzony przez Towarzystwo Rozwoju Rodziny program pomocowy niosący wzrost kompetencji powodujących aktywizację osób niepełnosprawnych umysłowo lub ze stwierdzonym spektrum autyzmu nie dla wszystkich jest jasny. Dowiedz się, na jakich warunkach można wziąć w nim udział i jak wygląda cały proces.

Udział w programie zapewniającym realny wzrost kompetencji umożliwiających wzrost aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych intelektualnie i posiadających stwierdzone spektrum autyzmu jest całkowicie bezpłatny. O zakwalifikowaniu do udziału w naszym programie może wziąć zatem każda osoba niepełnosprawna z terenu województwa dolnośląskiego.

Tworzymy od lat w tym samym zespole specjalistów programy dotyczące tego, by się żyło osobom niepełnosprawnym ruchowo lub umysłowo bądź też osobom ze stwierdzonym stopniem autyzmu lepiej. To właśnie dzięki naszym staraniom wiele działań pomocowych zostało wdrożonych w taki sposób, by efektywnie pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Rezultaty osiągane przez specjalistów zatrudnionych w naszej poradni sprawiają, że wciąż prowadzimy nowe nabory, tak jak ma to miejsce obecnie.

Zgłaszają się do naszej poradni, prowadzonej w ramach Towarzystwa Rozwoju Rodziny, osoby z orzeczonym stopniem autyzmu bądź innej niepełnosprawności, a także ich opiekunowie, z oczekiwaniem na pomoc w aktywizacji zawodowej i społecznej. Z tą świadomością tworzymy programy, które będą skuteczne we wprowadzeniu tego rodzaju zmian w życiu wszystkich osób które się do naszej poradni zgłoszą. Nikt nie pozostanie pozostawiony bez pomocy, to dla nas jest jedna z priorytetowych rzeczy.

Współpracujemy interdyscyplinarnie, co oznacza, że nasze działania podejmujemy w sposób kompleksowy. Innymi słowy, specjaliści pracujący w ramach programu pomocowego aktywizacji osób niepełnosprawnych są doświadczonymi lekarzami i terapeutami, dzięki czemu mogą wspólnie działać na rzecz najbardziej korzystnych zmian z punktu widzenia pacjenta zgłaszającego się po pomoc do naszej poradni.

Wspólne wysiłki wielu specjalistów, tworzących i prowadzących warsztaty, sesje terapeutyczne indywidualnie i grupowo, mają sprawić, by otrzymywana przez naszych podopiecznych pomoc była rzeczywiście efektywna. Czy tak jest naprawdę? Zapisz się już dziś i przekonaj się, dlaczego nasza oferta jest właśnie dla Ciebie!