Depresja po stracie dziecka

Depresja, niechęć do życia, zamykanie się w czterech ścianach. Czy takie właśnie uczucia towarzyszą Ci na co dzień od chwili otrzymania wiadomości o śmierci swojego dziecka? Jeśli na to pytanie odpowiadasz w sposób twierdzący to zapewne oznacza że potrzebujesz pomocy specjalistów zajmujących się właśnie niesieniem ulgi osobom dotkniętym stratą potomstwa. Możesz znaleźć ich wśród specjalistów zatrudnianych w naszej poradni.

Kim jesteśmy?

Nasza poradnia jest prowadzona przez Towarzystwo Rozwoju Rodziny, nazwę tę wybraliśmy nieprzypadkowo. Rodzina jest dla nas dobrem największej wagi, skupiamy się na podtrzymywaniu więzi osłabionych przez różne sytuacje życiowe, także i te najpoważniejsze. Utratę dziecka traktujemy zaś w sposób szczególny, bo tak traumatyczne wydarzenie niesie za sobą szereg zagrożeń dla trwania podstawowej komórki społecznej.

Kim są aniołkowi rodzice?

Życie jest najważniejsze, bez względu na warunki społeczne czy materialne. Śmierć bliskich osób to często przyczyna załamań, napięć wśród najbliższych pozostałych wśród żywych. O ile śmierć osób starszych jest jakoś łatwiejsza do zracjonalizowania w ludzkim umyśle o tyle utrata potomstwa, bez względu na wiek, odznacza się największą traumą.

Aniołkowi rodzice to termin służący do nazywania tych wszystkich, których dotknęła jedna z największych tragedii jakich może doświadczyć jednostka ludzka. Bez względu na to, w jakim okresie swojej żałoby jesteś, na pewno znajdziemy wspólnie rozwiązanie.

Jak działamy?

W Towarzystwie Rozwoju Rodziny wierzymy w to, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Każde doświadczenie, na jakie napotykamy w ciągu swojego życia, może być przekute w coś pożytecznego, budującego większą pewność siebie i lepsze zrozumienie sensu istnienia jednostek ludzkich.

Od samego początku naszego programu kładziemy nacisk przede wszystkim na to, by wzmocnić osoby cierpiące dotkliwą depresję wynikającą z utraty swojego dziecka. Nie jest to oczywiście proces łatwy i bezbolesny, zajmuje również nieco czasu, niemniej jednak nasze doświadczenie sprawia, że z całą pewnością znajdziesz ukojenie w swoim cierpieniu.

Jak dołączyć?

Dołączenie do naszego programu jest bardzo proste, wystarczy odwiedzić naszą siedzibę lub skontaktować się z nami telefonicznie.