Niepełnosprawni aktywni zawodowo

Osoby niepełnosprawne umysłowo lub ze stwierdzonym stopniem autyzmu nie muszą być skazane na samotność w zamknięciu czterech ścian swojego mieszkania. W ramach naszego programu aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych mogą uzyskać kompleksową pomoc, dzięki której ich życie zmieni się na lepsze nie tylko na płaszczyźnie zawodowej.

Nie od dziś wiadomo powszechnie, że udane życie jest związane nie tylko ze szczęściem rodzinnym. Praca zawodowa pełni bardzo ważną rolę w budowaniu własnego wizerunku i sprawia, że na jej podstawie nie tylko jesteśmy oceniani przez otoczenie, ale również we własnych oczach. Nie ma w tym nic dziwnego, udane życie zawodowe sprawia, że czujemy się pewniejsi siebie i tym samym bardziej zadowoleni z życia. Osoby niepełnosprawne umysłowo lub ze stwierdzonym stopniem autyzmu pod tym względem nie różnią się od innych, dlatego tak istotne jest to, by one również mogły cieszyć się z dobrego życia w sensie zawodowym. Zdecydowanie powodzenie w tej kwestii pomoże im również w życiu prywatnym.

W tym miejscu możesz zapytać – to oczywiste, ale jak to zrobić? Gdyby to było takie proste i łatwe to przecież robiłoby tak wiele osób dotkniętych jakąś formą niepełnosprawności, być może nawet wszystkie.

To prawda, nie jest to wcale tak powszechne, jak byśmy sobie tego życzyli. Niemniej jednak udało nam się otworzyć program aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych umysłowo lub ze stwierdzonym stopniem autyzmu dla mieszkańców całego obszaru województwa dolnośląskiego. Dzięki dotacjom możemy nie tylko prowadzić ten projekt w naszej poradni Towarzystwa Przyjaciół Rodziny we Wrocławiu przy ulicy Podwale 74, ale przede wszystkim utrzymać go BEZPŁATNYM dla wszystkich potencjalnych beneficjentów?

Zainteresowana lub zainteresowany? Już dziś skontaktuj się z nami by poznać więcej szczegółów i dołączyć do grona tych, którzy zdecydowali się nam zaufać. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo by umówić spotkanie. Pamiętaj, że decyduje kolejność zgłoszeń więc nie warto zwlekać zbyt długo. Czekamy na Ciebie!