Kompleksowa aktywizacja niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne nie muszą być wykluczone z życia zawodowego i społecznego. Jeśli tak myślisz, to jesteś na dobrej drodze do tego, by na nowo rozpocząć swoje życie. W naszej poradni zajmujemy się problematyką jaką jest aktywizacja niepełnosprawnych. W jaki sposób możemy ci pomóc?

Jak zacząć ?

Najtrudniejszy jest początek, niezależnie od tego co zamierzasz robić w swoim zawodowym życiu. Wiele z osób dotkniętych niepełnosprawnością na skutek nieszczęśliwego wypadku zamyka się we własnych czterech ścianach i nie ma ochoty na powrót do aktywnego i normalnego życia. Jest to w pełni zrozumiałe zachowanie, spowodowane ogromnym obciążeniem psychicznym. Można jednak spróbować sobie z tym poradzić, o czym przekonasz się kontaktując się z naszą poradnią telefonicznie lub w inny sposób.

Nasze usługi są pomyślane w taki sposób, by zapewnić osobom niepełnosprawnym pełnię powrotu do normalnego życia na gruncie zawodowym. Oznacza to, że program pomocowy, stworzony i realizowany w naszej poradni, to nic innego jak właśnie kompleksowa aktywizacja niepełnosprawnych.

Co oznacza kompleksowość?

Przełamanie bariery psychologicznej jest szczególnie ważne, zwłaszcza w początkowym okresie próby powrócenia do normalnego życia na gruncie zawodowym. Zdajemy sobie z tego sprawę, nasze zajęcia indywidualne i grupowe, wchodzące w skład programu aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych we Wrocławiu, są przede wszystkim skupione na tym aspekcie.

Mamy również świadomość tego, że samo przełamanie niechęci do życia na zewnątrz nie jest wystarczające. Właśnie z tej świadomości powstał nasz program, który zakłada również pomoc specjalistów w innych obszarach niż psychologia.

Wierzymy również w terapeutyczne działanie grup, dlatego są one dla nas równie istotne. W trakcie spotkań z innymi osobami niepełnosprawnymi dowiesz się, w jaki sposób możesz sobie poradzić z codziennymi problemami. Przykłady z życia innych niepełnosprawnych na pewno wyzwolą pozytywną energię, jakiej będziesz potrzebować w trakcie trwania naszego programu.

Ile to kosztuje?

Nasze działania są całkowicie bezpłatne dla osób niepełnosprawnych. Zapisy prowadzone są na podstawie kolejności zgłoszeń, dlatego też nie warto dłużej zwlekać. Skontaktuj się z nami już dziś i zacznij nowe życie.