Kim są aniołkowi rodzice?

Jeśli właśnie utraciłaś długo wyczekiwane dziecko na pewno przeżywasz bardzo trudne chwile. W tym cierpieniu nie musisz być jednak zdana jedynie na własne siły. W naszej poradni zdrowia psychicznego dbamy o kobiety i pary znajdujące się tej tak trudnej sytuacji życiowej. Sprawdź, dlaczego warto nas odwiedzić.

Aniołkowi Rodzice – co to znaczy?

Określenie Aniołkowi Rodzice to nazwa umowna, dzięki której wszystkie osoby dotknięte tą niewyobrażalnie ogromną stratą mogą przekonać się, że nie są w swoim bólu osamotnione. Takich kobiet i mężczyzn jest dość znaczna liczba, dlatego też tak ważne jest uświadomienie sobie, że można w ten sposób uzyskać pewne pocieszenie w tak dramatycznej sytuacji.

Spotkania grupowe w ramach prowadzonego przez naszą przychodnię programu pomocowego skierowanego właśnie do osób borykających się z traumą spowodowaną utratą dziecka są doskonałym przykładem na działanie psychologiczne w grupie. Rodzice pogrążeni w żałobie odkrywają, niekiedy wręcz z niejakim zdumieniem, że nie są w tym swoim cierpieniu osamotnieni, że inni także doświadczyli lub właśnie doświadczają podobnego bólu. W ten sposób, słuchając innych i jednocześnie opowiadając innym o swoich przeżyciach można nie tylko złagodzić odczuwaną rozpacz, ale także nauczyć się z nią radzić w sytuacjach związanych z życiem codziennym.

Oczywiście, program Aniołkowi Rodzice to także wsparcie doskonałych terapeutów, posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi po śmierci swojego ukochanego dziecka. Codzienna praca z Aniołkowymi Rodzicami z Wrocławia i Dolnego Śląska sprawia, że pomoc jakiej udzielają osobom zgłaszającym się do poradni przy ulicy Podwale 74 naprawdę przynosi ulgę w ogromie cierpienia. Przejście przez poszczególne stopnie żałoby w towarzystwie wykwalifikowanych specjalistów na pewno jest łatwiejsze, a cierpienie widocznie się zmniejsza. Poczucie ulgi może nastąpić bardzo szybko, warto zatem przemyśleć swoje zgłoszenie do naszej poradni zdrowia rodzinnego.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny, jedyne czego wymagamy to zgłoszenia się do naszej przychodni mieszczącej się przy ulicy Podwale 74. Jeśli zatem jesteś Aniołkowym Rodzicem to nie czekaj ani chwili dłużej i zostań członkiem naszego programu pomocowego.